Víno. Pochutina, která je s námi na této Zemi již od nepaměti, dříve se sní dezinfikovalo a čistilo, později se stalo nápojem Králů a nyní je to něco, čeho se opravdoví gurmáni nemůžou nabažit. Jak jim ale dopřát kvalitní a ničím nerušený zážitek? Vín máme opravdu spousty druhů a jejich uskladnění není jednoduchá záležitost, která by se měla brát na lehkou váhu. Každé potřebuje například být před konzumací vychlazeno na svou požadovanou teplotu, aby chutnalo tak, jak autoři zamýšleli. Jak toho ale docílit? To si hned povíme!

Co tedy musíme udělat, pro kvalitní skladování vína?

Pokud nevlastníte vinný sklípek nebo nějaký jiný, kde je konstantní teplota, tak pro vás bude důležitá chladnička na víno. Taková chladnička na víno je ale opravdu skvělá věc. Je ale potřeba ji vybírat pečlivě. Nedoporučujeme vybírat přímo prosklenou chladničku bez ochrany proti UV záření, protože víno by nemělo být vystaveno přímému slunečnímu svitu. Dále je důležité zakoupit takovou chladničku, která opravdu dokáže udržet konstantní teplotu, protože tu víno potřebuje. V neposlední řadě pro opravdové labužníky, kteří mají v oblibě třeba více druhů vín, tak doporučujeme zakoupit chladničku, která má dvě teplotní zóny. No a pro klidné spaní se vyplatí, když má vaše chladnička antivibrační systém, který zajistí klidné spaní. To ovšem záleží kolik toho vína zkonzumujeme, přece jenom.. pokud je ho víc, tak něco takového už nevnímáme.

Kde se dají tyto produkty pořídit za kvalitní cenu?

Takové gastro produkty jako je chladnička na víno, tak můžeme nalézt, tak že do svého vyhledávače napíšeme například „gastro Ostrava“ a následně nám vyjede spousta možností, kde můžeme takové produkty zakoupit. V možnostech se meze nekladou.

Chladničky lze zakoupit i s aplikátory, kdy lahev nemusíte ani vytahovat, tady jednou ano. Lahev otevřete a vložíte zpět do chladničky, kde se připojí aplikátor. Vaše víno tedy zůstává chlazené a vy si může dopřávat ničím nerušenou chuť kvalitního vína.

 

Pokud je vaše lednice nedostačující a patříte mezi ty typy lidí kteří si dají rádi skleničku ke každému jídlu, tak je taková chladnička přímo pro Vás.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Darovanému příboru na vidličku nehleď

sob. lis 23 , 2019
Každý to známe.. Stát frontu v samoobslužné restauraci.. Přichází na řadu důležitá část oběda, výběr příborů. Občas máme pocit, že takovou sbírku odlišných příborů jakou skladují […]